LITEBOAT ZÁVODĚNÍ

 Pro větší atraktivitu veslování a rozšíření komunity se postupně na klubech rozvíjí veslování amatérské neboli hobby veslování, zejména na LITEBOAT veslicích. Ať už je toto veslování jen začátkem (pro nováčky) nebo samotnou disciplínou, je zcela jedno. Nyní si můžou i nováčci, nebo nezávodní kocháči, vychutnat jízdu na veslařské lodi. A protože je člověk tvorem od přírody soutěživým, rozhodli jsme se, zatraktivnit Hodonínskou veslařskou regatu, právě závody pro HOBBY veslaře. Jednak závodem na lodích LITEBOAT SPORT a párových čtyřkách s kormidelníkem

 Závody se pojedou jako samostatné bez podmínky registrace u ČVS. Není podmínkou klubové ani jiné oblečení. Cílem je si vyzkoušet atmosféru závodu. Pojede se na 4 stejných lodích LITEBOAT SPORT (5m), které budou zajištěny pořadateli. Čtyřky s kormidelníkem budou osazeny vesly MACON. Závodit se bude na vzdálenost 500 m. HOBBY a MASTERS závody budou probíhat v pátek 24.5. od 14:00 do večerních hodin a dále v sobotu 25.3. od 8:30 do 10:30. Zveme všechny nadšence, rodiče a hobíky.

Liteboat VESLICE

Širší veslařská loď, s nosností 130 kg. Velmi jednoduše ovladatelná s délkou 5m. Výhodou je její stabilita, kterou zvládne téměř každý.

Závody na čtyřkách

Druhou disciplínou budou závody na párových čtyřkách s kormidelníkem. Závodit se bude také na 500 m v mixovaných posádkách 2 muži a 2 ženy.

Masters závody

Součástí závodního pátku a soboty jsou také standardní závody MASTERS kategorie na skifech, dvojskifech a mix párových čtyřkách. V sobotu se pojedou mix dvojskify a čisté čtyřky. Více ve vypsání v záložce PROGRAM.